وبلاگ بانه کالا

-
المنت سرامیکی

المنت سرامیکی چیست ؟ المنت سرامیکی یک قطعه سرامیکی مقاومتی است که به طور معمول دارای یک پوشش فلزی است. المنت سرامیکی بر اساس مقاومت تولید شده از جریان الکتریکی درون سرامیک از خود حرارت تولید می کند. این عملکرد باعث گرم شدن محیط و یا سطوح به واسطه همرفت یا فشار هوا می شود.

این المنت ها دارای یک هسته از جنس نیکل کروم بوده که تا حد زیادی شبیه به المنت های کویل هیتر ساخته می شود. سپس بر روی این هسته یک یا چند لایه روکش سرامیکی قرار می گیرد. این موضوع باعث شده که حرارت به مساوات در محیط پخش شود و از هدر رفتن انرژی گرمایشی تولید شده جلوگیری شود.

المنت سرامیکی

المنت سرامیکی

مزایای المنت سرامیکی

این نوع المنت ها نسبت به المنت های سیمی و دیگر المنت های فلزی چندین مزیت دارند. به طور معمول طول عمر بیشتری دارند و گرمای متعادل تری نسبت به المنت سیمی از خود تولید می کنند. المنت های سیمی در نهایت می سوزند و دیگر حرارت تولید نمی کنند. همچنین احتمال دارد با تماس با دیگر مواد آتش زا باعث آتشسوزی شوند.

همانطور که گفتیم یکی از نقاط قوت المنت های سرامیکی این است که در زمان فعالیت حرارت را به صورت متعادل و مساوی پخش می کند. این موضوع باعث می شود که حرارت تولید شده از مقاومت الکتریکی در محیط یا سطح مورد نظر به درستی پخش شده و هدر نرود. به علاوه، المنت های سرامیکی به اندازه المنت های فلزی گرما تولید نمی کنند و به همین خاطر در زمان تماس با دیگر مواد باعث سوختگی نمی شوند.

از دیگر نکات قوت این مدل از المنت ها طول عمر به مراتب بالاتر آنها نسبت به دیگر المنت ها است. المنت های فلزی اصولا طول عمری مشخص دارند (دوره های گرمایشی) و پس از مدتی (که هرچند کوتاه نیست) شکننده شده، ترک خورده و از کار بی افتند. از طرف دیگر المنت سرامیکی می تواند تعداد بسیار زیادی دوره گرمایشی را بدون احتمال ترک خوردگی یا شکستگی تحمل کند. تنها احتمال ترک خوردگی و شکستگی در این المنت وارد شدن فشار بسیار بالا مانند افتادن یا وارد شدن ضربه مستقیم توسط یک شی دیگر است.

المنت سرامیکی
:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : المنت برقی سرامیکی , المنت تسمه ای , المنت تسمه ای سرامیکی , المنت حرارتی سرامیکی , المنت سرامیکی اجاق , المنت سرامیکی بخاری ,
تاريخ : يکشنبه 16 تير 1398 | 16:38 | نویسنده : مرتضی |

کولر گازی شامل نوع پنجره ای، ایستاده و اسپلیت می شود.

اسپلیت به معنی دو تیکه می باشد.

کولر گازی یک تکه که همان پنجره ای و ایستاده است و دو تکه همان اسپلیت می باشد. دلیل اینکه دو تکه هست چون یک تکه در داخل فضا نصب می شود و یک تکه بیرون . نوع پنجره ای و ایستاده یک تکه بیشتر نیست و کندانسور، کمپرسور و فن در یک پکیج است.

دلیل نام گذاری این کولر به نام گازی این نیست که مانند بخاری یا اجاق گاز می باشد بلکه منظور یک نوع گاز خاص هست که در آن استفاده می شود که قابلیت تبدیل چند باره بین گاز و مایع را دارد.

طرز کار کولر گازی به این صورت هست که یک نوع گاز خاص درون کمپرسور وجود دارد که این گاز توسط کمپرسور فشرده می شود و با فشار به سمت کندانسور میرود و گرمای خود را از دست می دهد و تبدیل به مایع می شود و از طریق لوله های خاص که وجود دارد فشار کم می شود و چیزی بین گاز و مایع تبدیل می شود و تحت تاثیر محیط سرما را به محیط می دهد.

BTU چیست؟

یک BTU یعنی دمای 453 گرم آب را 1 درجه فارنهایت افزایش دهیم.

وقتی می گوییم این کولر گازی 19000 می باشد یعنی 19000 واحد BTU سرمایشی دارد.

برای اینکه بخواهید بدانید برای محیط خانه شما به چه نوع برای خرید کولر گازی احتیاج هست فرمولی وجود دارد و آن این است که متراژ خانه خود را ضربدر 400 کنید عددی که به دست می آید مقدار BTU کولر گازی مورد احتیاج شما می باشد، برای مثال در یک فضای 70 متری به کولر گازی 28000 نیاز هست. البته علاوه بر این بستگی به چیدمان فضا، افتاب گیر بودن و ... می تواند افزایش یا کاهش داشته باشد، بهترین و دقیق ترین روش برای تعیین دقیق تماس و مشاوره گرفتن از کارشناسان سرویسچه می باشد تا راهنمایی های لازم را در این خصوص به شما داشته باشند.

کمپرسور

سه نوع کمپرسور معروف داریم: کمپرسورهای اسکرول، پیستونی و روتاری

کمپرسورها قطعاتی هستند که با استفاده از فشرده کردن و کاهش حجم گاز، باعث افزایش فشار آن می‌شوند و از لحاظ ساختاری کاملا مشابه کمپرسور یخچال‌ها هستند.

در بحث توان خنک‌سازی کمپرسورهای اسکرول بهترین عملکرد را دارند

مصرف برق

صرف برق کولرهای پنجره‌ای خیلی زیاد است و دلیل اصلی ارزان بودن‌شان هم همین مصرف زیاد است.

حتما برای خرید کولر گازی به برچسب انرژی روی کولر دقت کنید، ضمن اینکه می توانید با تماس با کارشناسان سرویسچه از راهنمایی های آنها جهت خرید کولر گازی کم مصرف بهره بگیرید.

شهرهای مناسب برای استفاده از کولر گازی بانه

کولر گازی بیشتر در شهرهایی که رطوبت هوا زیاد هست مانند شمال و جنوب یا جاهایی که هوا به شدت گرم است مورد استفاده قرار می گیرد.

منبع : serviceche.com


:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : خرید کولر گازی , کولر گازی بانه , کولر گازی ,
تاريخ : چهارشنبه 18 ارديبهشت 1398 | 23:41 | نویسنده : مرتضی |
یکی از مقرون به صرفه ترین و سازگار با محیط زیست تصمیماتی که می توانید انجام دهید این است که یخچال قدیمی خود را بازیافت کنید.

اما سازگاری با محیط زیست، تنها دلیل آن نیست که شما باید آن را بازیافت کنید. بگذارید نگاهی دقیق تر به چگونگی بازیابی یخچال فریزر و / یا فریزر خود داشته باشیم.
1 بازیافت مطابق با قانون کشور:

اکثر مردم بهترین کار خود را با پیروی از قوانین و مقررات دولت خود انجام می دهند، و قوانین بسیاری وجود دارد که مربوط به حذف لوازم خانگی مورد استفاده شما نیست. یخچال ها حاوی روغن، مبرد و سایر ترکیبات خطرناکی هستند که باید با خیال راحت از بین بروند.
2 بازیافت سازگار با محیط زیست است:

مواد بی شماری قابل بازیافت که یخچال و فریزر یا فریزر شما را تشکیل می دهند وجود دارد. به طور متوسط، بیشتر دستگاه های خنک کننده که حداقل 10 سال سن دارند، بیش از 120 پوند فولاد قابل بازیافت تشکیل شده است. علاوه بر این، بسیاری از فلزات و اجزای دیگر نیز می توانند استفاده شوند.

بسیاری از شرکت های بازیافت نیز به فوم عایق که در داخل درب یخچال قرار گرفته اند برای مزایای سبز اضافی نگه داشته می شود. همانطور که در مورد بسیاری از لوازم قدیمی است، تقریبا 98٪ از یخچال و فریزر شما می تواند برای استفاده های دیگر بازیافت شود.
3 دریافت تخفیف دولت برای دستگاه های قدیمی شما:

هر برنامه تخفیفی در میان بسیاری از شهرهای و استان ها متفاوت است، اما بیشتر برنامه های مشوق بین 20 تا 50 دلار برای یخچال و فریزر قدیمی شما ارائه می شود. نه تنها شما پول نقد برای دستگاه خود را کسب، جمع آوری کاملا رایگان است.
لوازم قدیمی شما چگونه بازیافت می شود؟

فرایند تکنولوژی پیشرفته یخچال و فریزر های قدیمی و بازیافت می تواند اکثریت واحد شما را نجات دهد و کالاهای قابل استفاده مجدد را برای سایر صنایع ایجاد کند. آژانس حفاظت از محیط زیست (EPA) دستورالعمل های دقیقی را برای بازدارنده ها جهت رعایت مقررات ایجاد کرده است و این بهترین شیوه ها به شدت دنبال می شود تا اطمینان حاصل شود که حداقل تاثیر بر محیط زیست را داشته باشد.
چگونه یخچال خود را بازیافت؟

هنگامی که دستگاه قدیمی خود را شکستن، چندین ویژگی قابل استفاده مجدد استفاده می شود که برای استفاده مجدد ذخیره می شوند و به سایر صنایع منتقل می شوند:

پلاستیک و فلزات:
پلاستیک و فلزات از داخل دستگاه شما حذف می شوند و در صورت لزوم می توانند به طور کامل بازیافت شوند.
تقسیم کننده شیشه و قفسه بندی:

تقسیمات شیشه ای و قفسه بندی می تواند خرد شود و به سایر کارخانه های بازیافت شیشه محلی منتقل می شود.
کمپرسور:

کمپرسور دستگاه خود را با خیال راحت برداشته و قادر به بازیافت در سایر لوازم خانگی است.
روغن و مبرد:

روغن های مورد نیاز برای نگه داشتن یخچال و فریزر خود را از بین می برند و به شرکت های صنعتی برای استفاده مجدد در تجهیزات دیگر تحویل داده می شوند. اگر روغن های کمپرسور توسط مبرد منهدم شده باشند، این مواد خطرناک محیط زیست به درستی حذف و دفع می شوند.
سوئیچ ها و ترموستات:

هر سوئیچ یا ترموستات که به طور فعال جیوه حاوی جیوه هستند، حذف می شوند و برای نگهداری از گواهینامه های توزیع شده توزیع می شوند. مهار ایمن جیوه بسیار مهم است و یکی از رایج ترین دلایل استفاده مردم از وسایل غیرممکن است.
فوم پلی اورتان:

فوم پلی یورتان را می توان به سوزاننده های زباله های زباله محلی برای جلوگیری از تخریب محیط زیست منتقل کرد. این مواد عایق فوم بزرگ به کیسه های سوزاندن قرار می گیرند که برای جلوگیری از نشت گاز به کار می روند. هر کیسه می تواند نزدیک به 15 کیلووات ساعت برق تولید کند که به شبکه فرستاده می شود.دور ریختن دستگاه قدیمی شما می تواند خطرناک باشد؟

دفع یخچال یا یخچال و فریزر استفاده نادرست می تواند پیامدهای خطرناکی را برای محیط زیست داشته باشد. لوازم قدیمی که قبل از سال 1995 ساخته شده اند شامل عایق فوم ساخته شده با CFC-11 است که یک گاز مخرب زیست محیطی است که به تغییرات اخیر در شرایط آب و هوایی ما کمک می کند. اگر این واحدها در دفن زباله باقی بمانند، آنها همچنین می توانند مقدار دی اکسید کربن را به زمین بسپارند زیرا عایق فوم شروع به تخریب می کند. در دسترس بودن دفن زباله محدود است و این وسایل بزرگ می تواند فضای بسیار گرانبها را در منطقه ای که هستید را بگیرد.
چگونه می توانم دستگاه خود را درست کنم؟

هنگامی که تصمیم گرفته اید که لوازم مورد استفاده خود را به درستی بازیافتید، راه های مختلفی برای ایمن بودن حرکت به جلو وجود دارد.


EPA برنامه مسئولیت پذیری دستگاه:

هنگامی که یک دستگاه ENERGY STAR را خریداری می کنید، بسیاری از خرده فروشان با برنامه رفع مسئولیت پذیری دستگاه EPA (RAD) همکاری می کنند. این برنامه مشارکت داوطلبانه محلی در ماموریت برای کاهش انتشار گازهای گلخانه ای و حفاظت از لایه اوزون با بازیابی این مواد و جلوگیری از تجزیه آنها در محل دفن زباله است. بیشتر فریزرهای قدیمی، یخچال و فریزر، تهویه مطبوع، و رطوبت سازها حاوی مواد شیمیایی خطرناکی هستند که برای محیط زیست بسیار خطرناک هستند. با حصول اطمینان از این که این وسایل به درستی بازیافت یا پاک میشوند، شما در حال پیشرفت در حفاظت از جامعه خود از آسیبهای آینده که ممکن است اتفاق بیفتد.
با اداره برق محلی خود تماس بگیرید:

اگر پروتکل بازیافت مناسب از خرده فروش شما وجود نداشته باشد، با دفتر انرژی محلی یا اداره برق تماس بگیرید. بسیاری از شرکت های انرژی شروع به حمایت از برنامه های بازیافت قدیمی لوازم خانگی می کنند. نه تنها شما اطمینان حاصل می کنید که بعد از مدت ها خرید یخچال و فریزر شما به درستی از بین رفته است، بسیاری از این شرکت ها تخفیف ها را به صورت نقدی یا اعتبارات به صورتحساب شما ارائه می دهند.
با یک Recycler فلزی ضایعات تماس بگیرید:

گاهی اوقات مجددا بازیافت فلز قراضه محلی می تواند از بسیاری از یخچال ها و فریزر های قدیمی استفاده کند. هنگام صحبت کردن با متخصص حرفه ای خود، مطمئن شوید که در مورد راه هایی که در آن برنامه ریزی برای اداره کردن واحد قدیمی خود را انجام می دهید، برای اطمینان از اینکه آن به درستی بازیافت شده است، بحث کنید.
با شرکت مدیریت زباله محلی خود تماس بگیرید

با توجه به جمع آوری شهری از ماشین آلات بزرگ مسکونی، به طور مستقیم با شرکت مدیریت ضایعات خود تماس بگیرید. شرکت زباله محلی شما ممکن است فرصت های بزرگ و قابل بازیافت برای وسایل قابل بازیافت خود را ارائه دهد.

بازیافت یخچال یا یخچال و فریزر قدیمی شما می تواند تاثیر بسیار خوبی بر محیط زیست و کیف پول شما داشته باشد. به جای دفع لوازم خانگی خود در محل دفن زباله، از جامعه خود محافظت کنید و آن را به متخصصان واجد شرایط ارسال کنید تا بتوانید آن را از هم جدا کنید و مواد مجددا استفاده کنید.

از آنجا که شما قبلا تصمیم عالی برای صرفه جویی بیشتر انرژی در خانه خود را با خرید دستگاه انرژی مورد تایید انرژی ساخته شده است، تصمیم گیری خود را به عنوان تصمیم سبز با انتخاب و خرید یخچال و فریزر قدیمی خود را بازیافت.
:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : یخچال , فریزر , یخچال و فریزر , یخچال فریزر , خرید یخچال ,
تاريخ : دوشنبه 2 ارديبهشت 1398 | 8:59 | نویسنده : مرتضی |

کولر گازی چند هزار بخریم؟

این اولین سوالی است که هر خریدار کولر گازی مطرح می کند. مطرح شدن این سوال پیش از هر سوال دیگری نشان می دهد که مهم تریم مولفه ای که می بایست در خرید کولر گازی درنظر داشته باشید ظرفیت خنک کنندگی دستگاه است.

اگر ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی از سطح نیازتان کمتر باشد، فضای موردنظر آنچنان که انتظار دارید خنک نمی شود. پس دستگاه کارایی لازم را نخواهد داشت. از سویی اگر ظرفیت خنک کنندگی از سطح نیاز شما بیشتر باشد، علاوه بر این که متحمل هزینه اضافی در خرید شده اید، مجبور هستید که زود به زود دستگاه را خاموش کنید تا از سرما یخ نزنید. همچنین مبالغ بالای فیش برق دور از انتظار نخواهد بود. همه این ها را مطرح کردیم تا نشان دهیم انتخاب ظرفیت مناسب کولر گازی از اهمیت بسزایی برخوردار است. در ادامه همه آنچه که لازم است در انتخاب ظرفیت خنک کنندگی کولر گازی بدانید را فهرست کرده و نقش هر کدام را توضیح داده ایم.

در ابتدا قبل از آن که در مورد ظرفیت لازم کولر گازی صحبت کنیم لازم می دانیم که با انواع کولر گازی و معیارهای مهم در خرید هر کدام آشنا شوید . کولرهای گازی به چهار دسته کلی پنجره ای، اسپلیت، ایستاده و پرتابل تقسیم بندی می شوند. اگر فضای کوچکی دارید و بودجه نیز برایتان اهمیت دارد، پیشنهاد ما خرید کولرهای گازی پنجره ای یا پرتابل است. اگر قصد خنک کردن فضای بزرگ تری در منزل را دارید، پیشنهاد می کنیم کولر گازی اسپلیت خریداری کنید. البته این نوع کولرهای گازی در مقایسه با نوع پرتابل یا پنجره ای گران تر می باشند. در انتها اگر قصد خنک نمودن فضای بزرگ تری را دارید (همچون رستوران یا فروشگاهی بزرگ یا مسجد و یا مشابه این ها) می توانید کولر گازی ایستاده خریداری کنید که قدرت بالاتری در مقایسه با سه نوع دیگر معرفی شده دارند.

حال که با انواع کولرهای گازی آشنا شدید، به معرفی ظرفیت کولر گازی و عوامل موثر بر آن می پردازیم.

واحد اندازه گیری ظرفیت کولر گازی

ظرفیت کولر گازی بر حسب BTU/h بیان می شود که (British Therminal Unit) واحد اندازه گیری انرژی گرمایی در تأسیسات برودتی و حرارتی است. در تعریف هر BTU میزان گرمایی است که دمای یک پوند آب را در فشار یک اتمسفر به میزان یک درجه از 60 درجه فارنهایت به 61 درجه فارنهایت برساند. این واحد که به صورت مضربی از 1000 نشان داده می شود، در زمان خرید کولر گازی بیشترین چیزی است که باید روی آن دقت کنید و نشان دهنده میزان سرمایش دستگاه در واحد زمان است. برخی به اشتباه فکر می کنند که هرچه این واحد بیشتر باشد، دمای باد کولر نیز خنک تر است درحالی که دستگاهی که ظرفیت بیشتری داشته باشد، میزان سرمایی که وارد محیط می کند بیشتر است. برای محاسبه صحیح ظرفیت کولر گازی می بایست مساحت فضا را درنظر بگیرید. یک قاعده کلی آن است که اندازه اتاق تان را به فوت مربع محاسبه کنید. سپس آن را در عدد 30 ضرب کرده و سپس با عدد 2000 جمع کنید. به عنوان مثال فرض کنیم شما یک اتاق 20 متری دارید، اگر آن را به فوت مربع تبدیل کنید به عدد 215 می رسید. حال اگر این عدد را در 30 ضرب کنیم به عدد 6450 می رسیم که اگر به عدد 2000 اضافه کنید، 8450 بدست خواهد آمد. این بدین معنی است که یک کولر گازی با ظرفیت 9000 بی تی یو برای اتاق شما کافی خواهد بود. البته عدد بدست آمده تقریبی است که در ادامه می توانید ظرفیت مناسب برای متراژهای مختلف را در جدول زیر مشاهده کنید.

در تعیین ظرفیت کولر گازی چه عواملی را درنظر بگیریم؟

برای انتخاب ظرفیت مناسب باید به چند فاکتور مهم توجه شود: میزان رفت و آمد، آفتاب گیر بودن فضا، دستگاه ها و فضاهای گرمازا و ارتفاع سقف. در ادامه نقش هر کدام از فاکتورهای مطرح شده در تعیین ظرفیت را توضیح می دهیم.

میزان رفت و آمد

ازجمله عواملی که می تواند نقش قابل توجهی در ثابت ماندن دمای محیط داشته باشد، میزان رفت و آمد افراد است. اگر میزان رفت و آمد در فضایی که در آن قرار دارید بیشتر باشد، می بایست کولر گازی با ظرفیت بالاتری انتخاب کنید.

آفتاب گیر بودن فضا

از دیگر عوامل مهم تأثیرگذار در میزان سرمایش کولر گازی می توانیم به آفتاب گیر بودن فضا اشاره کنیم. اگر فضای شما در اکثر موارد سایه است، بر اساس همان جدول ارائه شده، ظرفیت کولر گازی را انتخاب کنید. ولی چنانچه فضای شما به شدت آفتاب گیر است، باید میزان 1000 بی تی یو به ظرفیت فعلی انتخاب شده کولر گازی اضافه کنید.


فضاهای گرمازا

اگر قصد دارید کولر گازی را در محلی مانند آشپزخانه یا مجاور آن نصب کنید باید در نظر داشته باشید که این فضاها به دلیل پخت و پز و وجود اجاق گاز فضایی گرمازا محسوب شده و درنتیجه شما را مجبور به انتخاب ظرفیت بالاتری می کنند. پس در صورت نصب در موقعیت های یاد شده نیز، ظرفیت کولر گازی را اندکی بیشتر از اندازه محاسباتی درنظر بگیرید.

ارتفاع سقف

شاید از شنیدن این موضوع که ارتفاع سقف نیز می تواند در انتخاب ظرفیت مناسب تأثیرگذار باشد، تعجب کنید. اگر دقت کرده باشید ارتفاع بسیاری از مغازه ها و فروشگاه های امروزی بیشتر از حد معمول (3 متر) می باشد. پس اگر صاحب چنین فروشگاهی هستید، حتماً ظرفیت کولر گازی را اندکی بیشتر درنظر بگیرید.

مشخصات و آخرین قیمت کولر گازی برترین برندهای موجود در بازار از جمله قیمت کولر گازی ال جی ، قیمت کولر گازی سامسونگ ، کولر گازی هایسنس و دیگر برندهای شناخته شده را می توانید در وبسایت فروشگاه اینترنتی بانه کالا مشاهده و بررسی نمائید. کولرهای گازی ارائه شده در این فروشگاه، دارای کمترین قیمت ممکن در بازار می باشند. اگر مشتریان محترم فروشگاه تا 10 روز بعد از خرید متوجه شدند که فروشگاه معتبر دیگری همان مدل را با قیمت پایین تری به فروش می رساند، کافی است با کارشناسان بانه کالا تماس بگیرند تا در کمترین زمان، ما به التفاوت برگشت داده شود. همچنین تا 10 روز پس از خرید، اگر مشکلی در اصالت کالا یا گارانتی محصول وجود داشت، محصول در کمترین زمان ممکن عودت داده می شود. هدف بانه کالا، تأمین حداکثری رضایت مشتری محترم از خرید اینترنتی است.

:: موضوعات مرتبط :

:: برچسب ها : کولر گازی , خرید کولر گازی ,
تاريخ : دوشنبه 26 فروردين 1398 | 16:33 | نویسنده : مرتضی |